| प्रोडक्ट का नाम | स्थायी फेराइट सिरेमिक चुंबक |
|---|---|
| परिवहन पैकेज | अनुकूलित डिब्बों और पैलेट |
| विनिर्देश | आईएसओ/TS16949 |
| ट्रेडमार्क | संयुक्त-Mag |
| मूल | सिचुआन, चीन |
| नाम | फेराइट रिंग चुंबक |
|---|---|
| परिवहन पैकेज | कार्टन लकड़ी के फूस |
| प्रमाणन | RoHS, ISO9001 |
| ट्रेडमार्क | जॉइंटमैग |
| टाइप | स्थायी |
| Cost | Low |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
| Corrosion Resistance | 3600 |
|---|---|
| Cost | Low |
| Remanence | High |
| Temperature Resistance | High |
| Flux Density | High |
| घनत्व | 4.9 ग्राम/सेमी 3 |
|---|---|
| आंतरिक ज़बरदस्ती | 240-280 केए/एम |
| आकार | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| सहनशीलता | +/- 0.05 मिमी |
| चुंबकीय ऊर्जा उत्पाद | 27-30 केजे/एम3 |
| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |