| क्यूरी तापमान | 450 डिग्री सेल्सियस |
|---|---|
| प्रतिस्पर्धात्मक लाभ | उच्च तापमान प्रतिरोध |
| घनत्व | 4.9 ग्राम/सेमी 3 |
| चुंबकीयकरण दिशा | AXIAL |
| आकार | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
| मूल | सिचुआन, चीन (मुख्यभूमि), |
|---|---|
| आंतरिक ज़बरदस्ती | 240-280 केए/एम |
| मानक | ISO9001/ROHS/ |
| चुंबकीय ऊर्जा उत्पाद | 27-30 केजे/एम3 |
| आवेदन | मोटर्स, स्पीकर, चुंबकीय विभाजक |
| अधिकतम परिचालन तापमान | 250 डिग्री सेल्सियस |
|---|---|
| ज़बरदस्ती | 235-275 केए/एम |
| घनत्व | 4.8-5.2 जी/सेमी3 |
| प्रतिरूप संख्या | सामान्य मॉडल संख्या |
| अधिकतम कार्य तापमान | 200 डिग्री सेल्सियस तक |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Cost | Low To Moderate |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Cost | Low To Moderate |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Operatingtemperaturerange | -40 To 250 °C |
| Cost | Low To Moderate |
| Color | Dark Gray To Black |
| Coating | No Coating |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Processing | Wet Molding |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Magnetization | Multi-Poles |